Zlaté mince Wiener Philharmoniker

Zlaté mince Wiener Philharmoniker

Pokiaľ sa chystáte investovať do zlata, možno ste už počuli o zlatej minci Wiener Philharmoniker. Táto minca je jednou z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších zlatých mincí na svete, a to z dobrého dôvodu.

Zlatá minca Wiener Philharmoniker je razená rakúskou mincovňou a prvýkrát bola uvedená na trh v roku 1989. Na jednej strane mince je vyobrazenie Viedenských filharmonikov a na druhej strane obraz Veľkého organu v Zlatej sále viedenského Musikvereinu.

Tieto mince sú vyrobené z 99,99 % čistého zlata a sú dostupné v rôznych nominálnych hodnotách, od 1/25 unce po 1 uncu. Mince sú v Rakúsku zákonným platidlom, čo znamená, že majú nominálnu hodnotu v eurách, no ich skutočná hodnota vychádza z aktuálnej ceny zlata.

Jednou z výhod zlatej mince Wiener Philharmoniker je jej vysoká úroveň likvidity. Tieto mince sú uznávané a akceptované obchodníkmi so zlatom a investormi na celom svete, čo znamená, že ich možno ľahko kúpiť a predať na globálnom trhu.

Ďalšou výhodou je nízka prémia mince v porovnaní s inými zlatými mincami, ako je americký zlatý orol alebo kanadský zlatý javorový list. Vďaka tomu je zlatá minca Wiener Philharmoniker cenovo dostupná a prístupná možnosť pre investorov, ktorí chcú pridať zlato do svojho portfólia.

Na záver, zlatá minca Wiener Philharmoniker je vysoko rešpektovanou a obľúbenou zlatou mincou pre investorov na celom svete. Ponúka vysokú úroveň likvidity, nízke poistné a je k dispozícii v rôznych nominálnych hodnotách. Pridaním tejto mince do svojho investičného portfólia nespravíte chybu.
Späť na blog

Pridať komentár