Koľko zlata by ste mali vlastniť ?

Koľko zlata by ste mali vlastniť ?

Investovanie do zlata môže byť skvelým spôsobom, ako zvýšiť hodnotu vášho portfólia a ochrániť ho pred rizikami súvisiacimi s investovaním na finančných trhoch. Ak chcete investovať do zlata, existuje niekoľko možností, z ktorých najbežnejšie sú investičné mince a investičné tehličky.

Investičné mince sú zlaté mince, ktoré boli vyrobené s cieľom investovania. Medzi najpopulárnejšie investičné mince patrí kanadský Maple Leaf, juhoafrický Krugerrand, americký Eagle a rakúsky Filharmonický. Investičné mince sú veľmi likvidné a ľahko obchodovateľné, pretože ich hodnota zvyčajne závisí od aktuálnej ceny zlata.

Ako súčasť celkovej investičnej stratégie by zlato malo tvoriť len malý podiel vášho portfólia, zvyčajne 5-10%. Väčšina investičných odborníkov radí, aby ste vždy mali rozmanité portfólio, ktoré pozostáva z rôznych aktív, ktoré zahŕňajú akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti a rôzne alternatívne investície.

Investičné tehličky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a hmotnostiach. Najbežnejšia veľkosť je 1 oz (1 Unca = 31,1g). Zlaté tehličky sú často o niečo lacnejšie ako investičné mince, pretože neobsahujú pridanú hodnotu vyplývajúcu z histórie a kultúry, ktoré majú investičné mince. Zlaté tehličky sú tiež veľmi likvidné a ich hodnota zvyčajne závisí od aktuálnej ceny zlata.

Ak sa rozhodnete investovať do zlata v podobe investičných mincí alebo investičných tehličiek, je dôležité, aby ste kupovali len od spoľahlivých a renomovaných predajcov. Mali by ste tiež dbať na bezpečné uloženie vášho zlata, aby ste minimalizovali riziká súvisiace s krádežou alebo poškodením.

V každom prípade, investovanie do zlata v podobe investičných mincí a tehličiek môže byť vhodným spôsobom, ako zvýšiť hodnotu vášho portfólia a chrániť ho pred rizikami súvisiacimi s investovaním na finančných trhoch. Mali by ste však starostlivo zvážiť svoje investičné ciele a zdroje príjmu a poradiť sa s finančným poradcom, aby ste určili, či je investovanie do zlata správne pre vás.

Späť na blog

Pridať komentár