Investičné zlato Vs. Investičné striebro

Investičné zlato Vs. Investičné striebro

Zlato aj striebro sa už stáročia používajú ako uchovávateľ hodnoty a ako investícia ponúkajú niekoľko hlavných výhod. Jednotlivé výhody investovania do zlata a striebra, ich odlišnosti a spoločné znaky si zhrnieme v dnešnom blogu.

Investovanie do zlata:

Jednou z hlavných výhod investovania do zlata je jeho trvanlivosť. Zlato nekoroduje ani sa nekazí, čo znamená, že môže byť skladované po dlhú dobu bez straty svojej hodnoty. Zlato má tiež pozitívnu históriu s udržovaním svojej hodnoty v turbulentných časoch, vďaka čomu je spoľahlivým uchovávateľom prostriedkov.

Ďalšou výhodou investovania do zlata je jeho likvidita. Zlato je uznávané a akceptované obchodníkmi a investormi na celom svete, čo znamená, že sa dá ľahko kúpiť a predať na globálnom trhu. To robí zo zlata vysoko likvidné aktívum, ktoré možno v prípade potreby použiť na rýchly prístup k finančným prostriedkom.

Pri kupovaní čistého investičného zlata pritom neplatíte daň z pridanej hodnoty, ako pri iných cenných kovoch. Toto pravidlo dnes platí na celom území EÚ vrátane Slovenska.

Investovanie do striebra:

Striebro má niekoľko výhod aj ako investícia. Rovnako ako zlato, aj striebro je fyzický majetok, ktorý možno držať a skladovať, čo z neho robí spoľahlivý prostriedok pre skladovanie bohatstva. Striebro je tiež cenovo dostupnejšie ako zlato, čo ho predstavuje širšiemu okruhu investorov.

Ďalšou výhodou investície do striebra je jeho priemyselné využitie. Striebro sa používa v širokej škále priemyselných odvetví, vrátane elektroniky, šperkov a medicíny. To znamená, že existuje silný dopyt po striebre, čo môže pomôcť podporiť jeho cenu v dlhodobom horizonte.

Zlaté aj strieborné tehličky a mince ponúkajú niekoľko výhod ako investície. Zlato je trvanlivé, má za sebou tisícročnú históriu s udržovaním hodnoty a kúpnej sily a je tiež vysoko likvidné, bez nutnosti platiť DPH. Striebro je cenovo dostupnejšie, má priemyselné využitie a môže byť aj spoľahlivým dlhodobým úložiskom vašich prostriedkov. Preto neváhajte a zvážte pridanie zlata, či striebra do svojho investičného portfólia už dnes.
Späť na blog

Pridať komentár