Investičné tehličky Kinebar®

Investičné tehličky Kinebar®

Čo je to kinebar?

Kinebar je obchodný názov pre zlaté tehličky a zliatky spoločnosti UBS s ochranným holografickým prvkom na ich zadnej strane a je aplikovaný pri zliatkoch menších gramáží – 1 g, 2 g, 5 g, 10 g, 20 g a 31,1 g. Kinebar preto funguje ako bezpečnostný prvok chrániaci originalitu investičného produktu. Zlaté tehličky kinebar sú zhotovené licencovanou technológiou kinegram a spoločnosť UBS ju používa prostredníctvom Argor Heraeus od roku 1993. Kinebar je dnes pod registrovanou obchodnou známkou. V roku 2012 boli predstavené aj verzie 50g a 100g. Technológia kinebar sa používa aj pri tehličkách od Münze Österreich.

Ako to funguje?

Na zliatku sú vyrazené štandardné identifikačné znaky, ako je označenie výrobcu, hmotnosť, rýdzosť, znak výrobcu a výrobné číslo. Na plastovom ochrannom obale, ktorý slúži súčasne ako certifikát pravosti, sú uvedené rovnaké údaje - teda rýdzosť zliatku, jeho hmotnosť, logo výrobcu, podpis certifikácie a výrobné číslo zliatku vrátane označenia a holografického prvku kinebar®.
Zlatý investičný zliatok nie je možné z obalu vybrať bez jeho porušenia.

Obraz kinegramu je tvorený jemnými linkami rôznej hĺbky aj tvaru. Pri zmene uhla dopadajúceho svetla na zliatok sa kinebar postupne mení a vytvára efekt pohybujúceho sa obrazu. Nielenže poskytuje produktom krásny vzhľad, ale zároveň slúži ako ochranný prvok proti falšovaniu.

Späť na blog

Pridať komentár